Rahvakalendri tähtpäevad ja riigipühad

Veebruar

2. Tartu rahulepingu aastapäev
2. Küünlapäev
9. Luuvalupäev
13. Vastlapäev
14. Valentinipäev ehk sõbrapäev
22. Peetripäev
24. Madisepäev
24. Eesti Vabariigi aastapäev
27. Rahvusvaheline polaarkaru päev

Siit lehelt leiad erinevad Eesti rahvakalendri tähtpäevad ja kirikuga seotud pühad ning ka riigipühad.

Eesti rahvakalender ja selle tähtsus

Mis on Eesti rahvakalender? See on eestlaste pärimuslikku ajaarvestuse ja tähtpäevade süsteem, millega seostuvad ka teatud uskumused, kombed ja rahvalaulud. Need rahvakalendri tähtpäevad määrasid paljuski Eesti talurahva elukorraldust. Alates sellest millal mingeid töid tehti või kus käidi. Rahvakalender on ajaloo jooksul muutunud ja erinevatest välistest allikatest mõjutusi saanud.

Kirikupühad

Erinevad kirikuga seotud pühad millega tähistatakse kellegi sündi, surma või seotud sündmust, läbi aegade on erinevad kuupäevad muutunud sõltuvalt kalendrist mida parasjagu kasutatud, kuni 1918. aastani oli näiteks Eestis kasutusel Juliuse kalender, pärast seda rakendus Gregoriuse kalender.

Riigipühad ja rahvuspühad

Need on Eestis igal aastal korduvad üleriigilised pühad ja puhkepäevad.


Vaata lisaks

Täna, 26. veebruaril 2024 on pilves ilm, mitmel pool sajab vihma ja esineb laialdaselt udu

Täna, 26. veebruaril on pilves ilm. Mitmel pool sajab vihma. Laialdaselt on udu. Puhub idakaare, pärastlõunast muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on
+1..+5, Lõuna-Eestis kuni +8°C.

Veebikasiino haldamisega seotud tehniliste väljakutsete lahendamine

Kiiresti areneval veebipõhiste hasartmängude maastikul on digitaalsed kasiinod levinud kõikjale, pakkudes külastajatele kasiinos mängimise põnevust mugavalt nende oma koduseinte vahel. Kuid kulisside taga seisavad teenusepakkujad silmitsi arvukate tehniliste väljakutsetega, mis on seotud platvormide usaldusväärsuse, turvalisuse ja funktsionaalsuse säilitamisega. Digitaalse kasiino haldamine nõuab pidevat valvsust ja innovatsiooni, alates mängusüsteemi õiglase toimimise tagamisest kuni küberriskide tõrjumiseni.

Täna, 25. veebruaril 2024 on Eestis muutliku pilvisusega ilm, võib kohati vihma sadada

Täna, 25. veebruaril on Eestis muutliku pilvisusega ilm. Lääne-Eesti saartel ja mandri kaguservas võib kohati vihma sadada. Ennelõunal on kohati udu. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, puhanguti 12, Lääne-Eesti rannikualadel 5-11, puhanguti kuni 16 m/s, vastu õhtut nõrgeneb. Õhutemperatuur on 2..8°C.

Täna, 24. veebruaril 2024 on Eestis pilves ilm, õhtu poole võib vihma sadada

Täna, 24. veebruaril on Eestis pilves ilm. Hommikupoolikul jõuab saartele ja mandri lõunaossa vihmasadu ning levib üle maa põhja suunas, sekka võib tulla ka lörtsi. Mitmel pool on udu. Puhub valdavalt kagu- ja idatuul 2-8 m/s, õhtul tugevneb kagu- ja lõunatuul 7-13, puhanguti kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on 2..8°C.

Mängi online mänge

Kaardimängud, puzzled, mahjong, võidusõit ja palju muud meelelahutust nii suurtele kui väikestele poistele ja tüdrukutele

Sünnipäeva e-kaardid

Saada tervitused digitaalselt e-kaardiga nii kaugele kui lähedale ja tee kõik rõõmsaks!

Sünnipäeva luuletused

Otsid luuletust või salmi, et see lisada kaardile, siit leiad kindlasti sobiva!

Teine Maailmasõda | Tihend | Silver | Motokross Online | EYTK | Vormel-1.ee | Ralliportaal.ee | WordPressi uudised ja õpetused